Nowe trendy i wzory w układaniu podłóg drewnianych, paneli oraz płytek i gresu

Informacje o produkcie

W nadchodzącym sezonie w branży wnętrzarskiej będą dominowały naturalne materiały. Dotyczy to zarówno kolorów, jak i sposobów wykończenia podłóg drewnianych oraz paneli. Można będzie także zauważyć wyraźne inspiracje stylem minimalistycznym w przypadku płytek i gresu – projektanci polecają raczej subtelne posadzki, które mają dawać wiele możliwości aranżacji wnętrza. W tym artykule przedstawiamy najmodniejsze wzory i trendy podłogowe, które będą królować w 2020 roku.

Jak najlepiej układać podłogi?

Kierunek układania paneli jest bardzo ważny i ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Kładąc je równolegle do okna, łączenia będą mniej widoczne, a z drugiej strony montując je w sposób prostopadły, pokój będzie się wydawać szerszy. Projektanci polecają panele i deski wykonane najlepiej z naturalnego drewna lub materiałów, które doskonale je imitują. Sposób układania podłóg drewnianych zależy głównie od materiału i jego właściwości skurczu. Im drewno jest mniej kurczliwe, tym więcej wzorów można z niego ułożyć. Ciekawym rozwiązaniem są wodoodporne panele winylowe, które swoim wyglądem i fakturą są niemalże nie do odróżnienia od oryginalnych desek dębowych, lecz charakteryzują się dużo większą wytrzymałością i odpornością na zadrapania. W przypadku płytek i gresu bardzo popularne stają się te, przypominające wyglądem kamienie, marmur i inne szlachetne materiały. Choć producenci oferują już wiele kształtów, to w nadchodzącym sezonie modne będą eleganckie, klasyczne rozwiązania, które będą doskonale eksponować meble i akcesoria, a podłoga nie będzie przytłaczać swoją dekoracyjnością. Warto też znaleźć odpowiedniego fachowca jak np. firmę Frotex panele i podłogi ze Śląska.

Najmodniejsze podłogi drewniane i panele

W nadchodzącym sezonie możemy spodziewać się raczej spokoju i umiaru. Pożądane będą klasyczne, eleganckie rozwiązania takie jak zastosowanie parkietu układanego w ponadczasową jodełkę francuską czy jodełkę pojedynczą. Sprawdzą się idealnie w salonie, sypialni, choć projektanci wprowadzają także te elementy do kuchni czy przedpokoju, gdzie wcześniej królowały kafle. Dużym uznaniem w tym sezonie będą się także cieszyć mniej standardowe kształty. Warto szukać płytek podłogowych trójkątnych, sześciokątnych czy w stylu rybiej łyski, które będą łączyć się w nietuzinkowy sposób, nadając wnętrzu oryginalnego charakteru. Zupełnie inaczej mają się trendy w przypadku płyt i gresu – tutaj do aranżacji projektanci stawiają na klasyczne kwadratowe lub prostokątne kształty. Popularnością będą się cieszyć płytki podłogowe z kamienia, a szczególnie z eleganckiego marmuru.

Trendy 2020: idealna podłoga w mieszkaniu

Branża wnętrzarska stawia na klasyczne drewniane lub kamienne posadzki, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy związane z naturą. Producenci coraz częściej, chcąc zaspokoić potrzeby klientów, decydują się na powrót do naturalnych rozwiązań. Wykończenie podłóg płytkami kamiennymi lub marmurowymi sprawia, że całe wnętrze nabiera wyjątkowego i eleganckiego akcentu. Jest to dobry pomysł do salonu i jadalni ze względu na łatwość w utrzymaniu takiego podłoża, a jednocześnie piękny, nietypowy wygląd. Precyzyjnie ułożone panele z drewna o ciepłym kolorze nadają przytulnego charakteru, dlatego świetnie się sprawdzą w sypialni. W 2020 roku klienci będą także zwracać większą uwagę na ekologię i wybierać produkty z myślą o ich wypływie na środowisko naturalne.