Aktualne trendy w umeblowaniu mieszkań – 2017

Informacje o produkcie

Trendy we wnętrzarstwie zmieniają się niemal tak często jak te w modzie. Każdy rok przynosi nowe inspiracje, pomysły, kierunki w kwestii kolorystyki, materiałów, mebli. Co jest na topie w 2017 roku?

Generalnie następuje powrót do natury. Eskapizm. Zatem wykorzystywanie naturalnych materiałów, spokojna kolorystyka, sporo motywów roślinnych. Wnętrza mają być przytulne, rustykalne, miękkie, ciepłe. Nowoczesne, chłodne, minimalistyczne wnętrza powoli odchodzą w niebyt. Mieszkanie nie ma być jak wysokiej klasy hotel, ale komfortowe i przyjazne gniazdko. Ma uspokajać, dawać poczucie bezpieczeństwa i harmonii.

Jeśli chodzi o materiały, to rustykalne wnętrza przywodzą na myśl przede wszystkim drewno. Ten materiał, najlepiej w ciemnym odcieniu, jest teraz bardzo pożądany. Do łask wróciła terakota jako element wykończenia ścian w pokojach dziennych, na kominkach czy w łazienkach, gdzie sprzyja ona ociepleniu chłodnego wnętrza. Na salony wkracza korek jako naturalny sposób na nadanie wnętrzu poczucia przytulności, a także metoda wygłuszenia mieszkania. Z tych samych powodów popularne są sklejki oraz płyty wiórowe. Poza tym w dodatkach świetnie sprawdzą się wiklina, kamień, wełna, skóra. Wszystko co naturalne. Mosiądz będzie wypierał zimną i obcą stal.

W kolorach ten rok należy do ciemnej zieleni. Koloru szmaragdu i butelek, ale także jednego z tzw. kolorów ziemi. Razem z beżami i brązami, wpisuje się ona w trend powrotu do natury. Jest to też kolor lasu, który uspokaja i wprowadza harmonię. Znowu popularne są biele oraz szarości. Obok takiej spokojnej kolorystyki, modne będą także zestawy inspirowane egzotycznymi owocami i kwiatami, czyli coś w różach, jasnych fioletach, żółciach. Takie odcienie nadają wnętrzom świeżości i wprowadzają pozytywny nastrój. Innym hitowym kolorem jest miedź, która idealnie współgra z drewnem, korkiem, terakotą.

Meble mają być przytulne i miękkie, ale także funkcjonalne. Najlepiej o podwójnej funkcjonalności lub wielofunkcyjne. Odgrzebywany jest pomysł wykorzystywania dywanów jako ozdób ściennych – kojarzący się do tej pory z głębokim PRL-em. Także talerze na ścianach mają lepszą prasę. Promuje się dekorowanie domu żywym roślinami. W kuchni nowym trendem są otwarte u góry półki, które nadają przestrzeni lekkość, choć nie są zbyt praktyczne. W sypialni ciekawym i wygodnym pomysłem są tapicerowane zagłówki, do tej pory znane z luksusowych hoteli. Zastępują one minimalistyczne, drewniane łóżka. Teraz to bardziej królewskie łoża.