Fronty w kuchni na wysoki połysk – lakier czy folia

Informacje o produkcie

Meble z frontami na wysoki połysk, zwłaszcza w kuchni, cieszą się niesłabnącą popularnością. W związku z tym, często spotykamy się z zapytaniem od naszych klientów, w jakiej technologii wybrać fronty do kuchni na wysoki połysk.

Do dyspozycji na rynku są:
– fronty w folii – wykonane są z płyty MDF w okleinie z folii, dostępnej w około kilkunastu różnych kolorach. Dostępne wykończenie to poza połyskiem jeszcze mat.
– fronty lakierowane – wykonywane są z płyty MDF malowanej lakierem. Oferta kolorystyczna jest bardzo bogata – 160 kolorów. Fronty dostępne są w wykończeniu matowym, w połysku lub z brokatem.

Tyle co do technologii. Jeżeli chodzi o praktyczne różnice, to najważniejszą jest różnica w gamie kolorystycznej. Fronty lakierowane mają ją zdecydowanie większą. Z drugiej strony fronty lakierowane są co najmniej 20% droższe od foliowanych. Za to fronty lakierowane będą dłużej cieszyły oko właściciela, Praktyka pokazuje, że lepiej znoszą wilgoć i ciepło, tak powszechnie obecne w naszych kuchniach.
Niestety każdy front w wysokim połysku będzie podatny na zarysowania. Tu mogę Państwu polecić uchwyty listwowe. Czyli zamiast klasycznych, montowanych na froncie, są to listwy montowane na krawędzi frontu. Ułatwi to czyszczenie frontu i pozwoli uniknąć zarysowywania powierzchni frontu podczas otwierania go.